canalled اسکناس انتظامی فرمانده انتظامی پول تقلبی

canalled: اسکناس انتظامی فرمانده انتظامی پول تقلبی مالخر معتادان لوازم سرقتی

گت بلاگز اخبار گوناگون ۱۰ شیوه باور نکردنی که انسان ها به وسیله حیوانات کشته شده است اند.

در دنیا اطراف ما حوادثی رخ می دهند که به مشکل می توان آن ها را باور کرد. بعضی از ماجراها به صورت غیر منظره اتفاق می افتند و به شکلی پیش می روند که جهت هر لحظه د

۱۰ شیوه باور نکردنی که انسان ها به وسیله حیوانات کشته شده است اند.

۱۰ شیوه باور نکردنی که انسان ها به وسیله حیوانات کشته شده است اند.

عبارات مهم : حیوان

در دنیا اطراف ما حوادثی رخ می دهند که به مشکل می توان آن ها را باور کرد. بعضی از ماجراها به صورت غیر منظره اتفاق می افتند و به شکلی پیش می روند که جهت هر لحظه در تاریخ ثبت می گردند. یکی از مسائلی که همواره در این زمینه مطرح بوده، رویارویی انسان با حیات وحش هست. .

به گزارش روزیاتو،انسان ها از هزاران سال پیش جهت بقا و زنده ماندن همواره با محیط زیست جنگ داشته اند. این نزاع در سال های بسیار دور شکل دیگری داشته و اکنون به نوعی دیگر دنبال می شود. به عنوان مثال در گذشته انسان های زیادی به دست حیوانات وحشی و درنده کشته شده است اند؛ در حالی که اکنون کمتر شاهد رخ دادن چنین مواردی هستیم. با این حال در بعضی موارد محیط زیست با کارهای خود ما را به شدت غافلگیر می نماید.

۱۰ شیوه باور نکردنی که انسان ها به وسیله حیوانات کشته شده است اند.

تصاویر و توضیحاتی که در ادامه قرار داده شده، ۱۰ اتفاق عجیب و غیر قابل باور که به کشته شدن انسان ها به وسیله حیوانات منجر شده است اند را به شما نشان می دهند. مطلب را تا آخر دنبال کنید.

۱۰- نیش پشه، فرعون و تیغ

در دنیا اطراف ما حوادثی رخ می دهند که به مشکل می توان آن ها را باور کرد. بعضی از ماجراها به صورت غیر منظره اتفاق می افتند و به شکلی پیش می روند که جهت هر لحظه د

جرج هربرت پنجمین ارل کارنارون، یک نجیب زاده انگلیسی بود که در اوایل قرن بیستم زندگی می کرد. وی به پرورش و سواری اسب علاقه داشت، ولی بعد ها به آشنایی تاریخ مصر روی آورد و توانست دستاوردهای مهمی داشته باشد. وی کاوش های خود را در شهر باستانی تبای شروع کرد، ولی خیلی سریع دریافت که به ناظر و همکاری حرفه ای نیاز دارد. به همین علت آقای هربرت همکاری خود را با باستان شناسی به نام هوارد کارتر شروع نمود.

آن ها در سال ۱۹۱۲ میلادی گزارش کارهای خود را منتشر نمودند. جنگ جهانی اول باعث شد که میان کاوش های این دو نفر وقفه بیفتد. با این حال کارتر در سال ۱۹۲۲ میلادی یکی از مهمترین کشفیات در تاریخ باستان شناسی را رقم زد و مقبره «توت عنخ آمون» را پیدا نمود.

۱۰ شیوه باور نکردنی که انسان ها به وسیله حیوانات کشته شده است اند.

آقای هربرت که جهت این پروژه مبلغ زیادی را خرج کرده بود، با هیجان زیاد از انگلیس حرکت کرد تا به همراه کارتر مقبره را باز نماید. در سال بعد، این کشف در معرض دید خانواده سلطنتی، مقامات و روزنامه نگاران قرار گرفت؛ آن هم در حالی که همه به دنبال یک ماجرای خوب بعد از جنگ جهانی اول بودند. ولی دو ماه بعد آقای هربرت درگذشت.

هنگامی که در یک روز عادی او سرگرم اصلاح بود، هربرت به طور اشتباهی جای نیش پشه را با تیغ برید. بعد از آن او به عفونتی خونی مبتلا گشت و در ادامه ذات الریه به سراغش آمد. بیماری ریه های وی را به شدت تحت تاثیر قرار داد و آقای هربرت به همین راحتی در ۵ آوریل سال ۱۹۲۳ میلادی درگذشت.

در دنیا اطراف ما حوادثی رخ می دهند که به مشکل می توان آن ها را باور کرد. بعضی از ماجراها به صورت غیر منظره اتفاق می افتند و به شکلی پیش می روند که جهت هر لحظه د

این فوت شایعات عجیبی را به همراه داشت و حتی بعضی ها گفته بودند هنگام فوت وی تمام چراغ های شهر قاهره سو سو می زده هست. عده ای دیگر اظهار داشتند که پادشاه «توت» زخمی شبیه به او روی صورتش داشته هست. به این ترتیب ایده نفرین از سوی محققی به نام «آرتور کانان دویل» مطرح گشت.

در ۲۴ روز بعدی نیز ۱۳ نفر از کسانی که در کاوش ها حضور داشتند از جمله خود کارتر، هر یک به نوعی جانشان را از دست دادند. وی در سال ۱۹۳۹ بر اثر سرطان لنفوم درگذشت. البته در نظر داشته باشید میانگین سن کسانی که در این ماجرا درگذشتند، ۷۳ سال بود.

۱۰ شیوه باور نکردنی که انسان ها به وسیله حیوانات کشته شده است اند.

۹- خودکشی با ماهی پیرانیا

علی رغم وحشتناک و تهاجمی جلوه دادن این ماهی ها در فیلم های ترسناک، باید بگوییم که موارد حمله پیرانیا به انسان ها انگشت شمار بوده هست. زیاد حمله ها نیز با زخم های سطحی همراه بوده اند. آن ها هنگامی که افراد به ماهیگیری پرداخته و یا آنکه در رودخانه ها غذا می ریزند، به سمت یک منطقه کشیده می شوند.

اگر پیرانیا مورد ترساندن قرار بگیرد، احتمالا گاز خواهد گرفت. بزرگترین حمله این ماهی ها در سالهای اخیر مربوط به زمانی بود که آن ها در کشور آرژانتین ۷۰ نفر را زخمی کردند. ظاهرا شناگران در قلمروی ماهی ها وارد شده است و آن ها را عصبانی کرده بودند.

به عبارت دیگر پیرانیا ها در شرایطی خاص می توانند یک انسان را بکشند. اگر کسی این راه را جهت خودکشی گزینش نماید، احتمالا چنین اتفاقی رخ خواهد داد. در دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی، یک ماهیگیر بولیویایی ۱۸ ساله خودش را مست کرد، درون رودخانه پرید و آینده خودش را رقم زد. حتی در این مورد نیز فرد یاد شده است بر اثر از دست دادن خون زیاد جانش را از دست داد و ماهی ها نتوانستند وی را به طور کامل نوش جان کنند.

۸- نخستین فوت به وسیله ببر در بریتانیا

در سال ۲۰۰۷ میلادی، سرویس خبری بی بی سی رای گیری انجام داد تا به این شکل عجیب ترین سنگ قبرها مشخص گردند. در نهایت سارا جانسون زنی که در سال ۱۸۱۹ میلادی بر اثر ورم جانش را از دست داد، بیشترین رای را تصاحب کرد. بعد از این ماجرا پزشکان وی یک حکاک را به خدمت گرفتند تا تمام مراحل درمان او از جمله میزان مایعاتی که از او خارج شده است بود را روی سنگ حک نماید. به این ترتیب آن ها جهت خدمات خود تبلیغ می کردند.

نفر بعدی در رای گیری، فردی ۳۳ ساله به نام هانا توئینوی بود که در سال ۱۷۰۳ میلادی به دست یک ببر کشته شد. روی سنگ قبر وی که در مالمسبِری قرار دارد، این عبارات نوشته شده است است: “او در اوج زندگانی از زندگی کردن محروم شد. او هیچ مکانی جهت دفاع کردن و پناه بردن نداشت. یک ببر درنده زندگی او را گرفت. وی اکنون در بستر خاک آرام گرفته؛ تا زمانی که روز رستاخیز فرا رسد.”

ظاهرا یک گروه سیرک به شهر وارد شده است بود. آن ها جهت نگهداری ببر خود یک کافه را در نظر گرفتند؛ احتمالا همان جایی که هانا به عنوان گارسون کار می کرد. وی به تذکرات مسئول حیوان گوش نداد و مدام جانور را اذیت می کرد. آخر یک روز ببر فرار کرد و لباس هانا را گرفت تا او را تکه تکه کند. این کافه به طور اتفاقی «شیر سفید» نام داشت و همین امر تصادفی عجیب را رقم زد.

داستان هانا به همین جا ختم نمی شود. مراسم تدفین او بسیار تجملاتی برگزار شد. این شایعه مطرح گشت که وی با یک اشراف زاده در ارتباط بوده هست. حتی نام هانا را روی یک بزرگراه گذاشتند. در سیصدمین سالروز درگذشت وی در سال ۲۰۰۳، تمام دختران محلی روی سنگ قبر هانا گل گذاشتند.

۷- بلعیده شدن به وسیله سگ ها

هراکلیتوس فیلسوفی یونانی بود که با القاب عجیب و غریبی آشنا می شد. «تاریک» به خاطر آموزه های مرموز و «فیلسوف گریان» به خاطر مالیخولیا، از جمله القاب وی به شمار می رفتند. او به خاطر سخنان جالب خود آشنا می شود. وی اظهار داشته که نمی توان از یک رودخانه دو بار عبور کرد. آب همواره در حال حرکت هست، بنابراین هنگامی که جهت بار دوم پای خود را به یک رودخانه می گذارید، آب ها عوض کردن کرده اند.

ماجرا و داستان فوت او کاملا عجیب و غریب هست. وی انسان گریز بود و به همین علت به سمت کوه ها فرار کرد. هراکلیتوس با تغذیه از علف ها و گیاه های زندگی خود را ادامه می داد. همین امر باعث گشت که وی به بیماری ورم مبتلا شود و جهت درمان تصمیم گرفت دوباره به شهر باز گردد. یکی از راه های درمان این بود که او خودش را به سرگین گاو آغشته کند تا سم و بیماری از بدنش خارج شود.

همین جا بود که همه چیز پیچیده تر شد. سه روایت جهت چگونگی فوت او وجود دارد. بعضی ها می گویند که وی زیر آن همه سرگین دفن شده است و مرده هست. عده ای اعتقاد دارند که هراکلیتوس بر اثر ماندن بیش از حد در آفتاب جهت خشک شدن سرگین ها درگذشته و دیگران نیز اظهار داشته اند سرگین ها به قدری وی را پوشانده که قابل شناسایی نبوده و سگ ها وی را بلعیده اند.

مورد آخر سوالات اساسی زیادی را بر می انگیزد، نخست آنکه آیا سگ ها به خوردن سرگین گاو علاقه دارند؟ البته این مسئله چندان با عقل تطابق ندارد، ولی در گزارش فوت او ارتباطات جالبی میان آموزه های وی و این ماجرا به چشم می خورد. به عنوان مثال او گفته که “اجساد در مقایسه با سرگین ارزش بیشتری جهت جا به جایی دارند.”

هراکلیتوس از پزشکان نیز بیزار بود، بنابراین فوت به وسیله این روش درمانی عجیب به نوعی کنایه آمیز به شمار می رفت. وی در یکی دیگر از سخنانش گفته: “سگ ها به کسی که آن را نمی شناسند پارس می کنند.” می توان این جمله را به این شکل گسترس داد که سگ ها فرد ناشناس را می بلعند، لیکن او تصمیم گرفته بود خودش را زیر سرگین ها پنهان نماید. همچنین مجازات تکه تکه شدن به وسیله سگ ها جهت کسانی در نظر گرفته می شد که با دین و مذهب مخالف بودند.

این فیلسوف نیز با پرستش بت ها مخالف بود و در مراسم تطهیر از خون استفاده می کرد. این مسئله که فیلسوف یونانی از عده بسیاری بیزار بود، جهت وی دشمن های بسیاری به وجود آورد که آموزه های او را بعد از فوت تحریف می کردند.

۶- کشته شدن به وسیله شاخ بز

رابرت بردمن ۶۳ ساله کوهنوردی بسیار با تجربه بود. در سال ۲۰۱۰ میلادی، او همراه با همسر و یکی از دوستانش راهی پارک ملی المپیک واشنگتن شد. ولی هنگام حرکت در مسیر ناگهان یک بز به سمت آقای بردمن هجوم آورد. او به دیگران گفت به حرکتشان ادامه دهند تا وی از شر این حیوان خلاص شود.

پس از آنکه دیگران صدای ناله و شیون شنیدند، به سمت عقب بازگشتند و متوجه شدند که بز به پای وی شاخ زده هست. این حیوان جهت مدت یک ساعت روی بدن بردمن ایستاده بود؛ تا زمانی که سنگ ریزه ها آن را فراری دادند. ولی دیگر جهت نجات این کوه نورد دیر شده است بود و علی رغم امداد هوایی و انتقال سریع به بیمارستان، وی جانش را از دست داد.

مسئولان پارک بعدها بز را پیدا کرده و جانش را گرفتند. همچنین هشدارهایی به رهگذران داده شد که حداقل ۳۰ متر از حیات وحش دور بمانند. بسیاری دخالت انسان در محیط زیست را مورد سرزنش قرار دادند. بزها جهت نخستین بار در سال ۱۹۲۰ میلادی وارد این منطقه شدند تا طعمه ای تازه جهت شکارچیان فراهم شود. از زمانی که شکار حیوانات غیر قانونی شد، تعداد بزها به ۳۰۰ عدد زیاد کردن یافت و تماس مکرر با انسان ها آن ها را نترس کرده بود.

همسر این کوهنورد از مسئولان پارک شکایت کرد، ولی تلاش وی به جایی نرسید.

۵- فوت ناخواسته متخصص خزنده شناسی

کارل اشمیت خزنده شناسی مشهور بود که در باغ وحش شیکاگو فعالیت داشت. در سال ۱۹۵۷ میلادی، یک مار جهت شناسایی نزد آقای اشمیت آورده شد. این دانشمند خزنده را از خانواده «قمچه ماران» دانست. وی که به دنبال تایید و اثبات این رده بندی بود، جانور را از محفظه اش بیرون آورد تا بررسی دقیق تری داشته باشد و در همان لحظه مار انگشت شصت وی را گاز گرفت.

این ماجرا جهت دکتر اشمیت بسیار تلخ بود، لیکن خزنده یاد شده است به شدت سمی برآورد می شد و از طریق دندان های نیش زهر خود را به طعمه وارد می ساخت. به خاطر ساختار دندان ها، این جانور باید جهت وارد کردن زهر دهانش را به صورت عریض باز نماید. همین امر کار را جهت مار یاد شده است بسیار سخت می کرد و خزنده در زیاد موارد نمی توانست آسیبی به طعمه خود برساند. به همین علت بسیاری از دانشمندان تا آن وقت تصور می کردند که قمچه ماران سمی نیستند.

با توجه به دلایل ذکر شده، دکتر اشیمت هیچ گونه نگرانی مبنی بر آلوده شدن به سم نداشت و مانند هر لحظه به منزل بازگشت. این اتفاق باعث شد که وی دید گسترده ای نسبت به سم این مار پیدا کند و بنابراین تصمیم گرفت علائم و نشانه های خود را یادداشت نماید. تهوع، لرز و استفراغ و ادرار خون آلود از جمله نشانه ها بودند. وی در یکی از یادداشت هایش این گونه می نویسد:

۲۶ سپتامبر، ۶:۳۰ دقیقه صبح: دما ۳۶٫۷ درجه سانتیگراد. جهت صبحانه حبوبات، تخم مرغ آب پز، نان تست، سس سیب و قهوه خورده ام. هر سه ساعت ادرار خون آلود مشاهده می شود. خون ریزی ملایم در دهان و بینی ادامه دارد.

مدت کوتاهی بعد از این یادداشت، دیگر پاسخی از اشمیت دریافت نشد. هنگامی که دکتر به صحنه رسید، وی را در حالی که به شدت عرق کرده بود پیدا کرد. اشمیت به بیمارستان انتقال یافت و پزشکان تلاش کردند وی را احیا نمایند، ولی این کار فایده ای نداشت. کالبد شکافی بعدها نشان داد که خونریزی در ریه ها، چشم ها، قلب، کلیه و مغز عامل فوت بوده هست. بعد از آن حداقل ۷ گزارش مبنی بر فوت افراد به وسیله این نوع مار گزارش شد.

۴- خودکشی با ببر سفید

بر خلاق تصور عموم، ببرهای سفید زیر مجموعه ای از ببرهای معمولی نیستند و در ردیف ببرهای بنگال قرار می گیرند؛ البته با جهشی ژنتیکی. حضور آن ها در باغ وحش ها جنجال های زیادی به پا کرد، لیکن این کار باعث می شد که ببرها با یکدیگر بقای خود را ادامه دهند. کنار هم قرار گرفتن گونه های مشابه باعث شد «درون زایی» شکل بگیرد.

در نوامبر سال ۲۰۰۸ میلادی، یک مامور باغ وحش به نام نوردین بین مانتانگ که در منطقه شامپانزه ها کار می کرد، واکنش‌ها عجیبی از خود بروز می داد. وی در حال فریاد زدن و پرتاب اشیا دیده شد و حتی به بعضی از اوج دستی های خود گفته بود که دیگر او را نخواهند دید. یک روز در وقت ناهار او وارد محفظه ببر سفید شد؛ آن هم در حالی که سطل و وسایلش هنوز همراهش بود. بزرگترین ببر سفید به او ضربه زد و وی را به شدت زخمی کرد.

بازدید کنندگان وحشت زده تلاش کردند با پرتاب سنگ حواس ببرها را پرت کنند. در نهایت این حیوانات درنده به جای خود بازگشتند. بعد از آن ماموران سریعا نسبت به نجات آن مرد اقدام کردند ولی نتوانستند او را نجات دهند.

۳- ضرب دیدگی سر به وسیله سفره ماهی پرنده

حمله مرگبار سفره ماهی های پرنده به انسان ها بسیار کم گزارش شده است هست. معمولا دم آن ها در چنین شرایطی آسیب می رساند. در بعضی از گونه ها این قسمت سمی است و بعضی ها مانند استیو ایروین (فعال محیط زیست) را به کام فوت فرستاده هست. وی در سال ۲۰۰۶ بر اثر حمله دچار خونریزی شد و به نظر می رسید جانور او را با یک کوسه مهاجم اشتباه گرفته است.

یک ماه بعد از فوت این فرد، یک مرد ۸۰ ساله فلوریدایی از اتفاق فرود سفره ماهی خالدار به درون قایقش و ضربه زدن به او جان سالم به در برد. این گونه آبزی به بیرون پریدن از آب عادت کرده هست. علت این کار آبزیان یاد شده است هنوز مشخص نیست، ولی بعضی ها علت آن را بیرون راندن انگل ها می دانند.

این بلا بر سر یک قایق سوار به نام «جودی کی زاگورسکی نیز آمد. ولی بر خلاف موارد قبلی وی در اثر سم جانور آسیب ندید. وزن زیاد این فرد با سرعت زیاد قایق ترکیب گشت و باعث شد که او در قایق بیفتد و به سرش ضربه وارد شود. این اتفاق در نهایت به فوت وی منجر شد.

۲- شامپانزه های مست

به نظر می رسد با توجه به نزدیکی ژنتیکی بسیار زیاد انسان ها و شامپانزه ها، آن ها خشونت را نیز از ما به ارث برده اند. نبرد بین گروه های متفاوت این جانوران در یکی از پارک های ملی تانزانیا و یا جنگ ده ساله در پارک ملی اوگاندا این عنوان را به خوبی اثبات می کند. بنابراین چندان جای تعجب ندارد که آن ها در مواردی انسان ها را نیز به قتل رسانده اند.

شامپانزه ها معمولا افراد ضعیف تر را زیر نظر می گیرند و بنابراین همواره کودکان را مورد توجه قرار می دهند. در سال ۲۰۰۲ میلادی یکی از آن ها در شهر گومبه نیجریه نوزادی ۱۴ ماهه را کشت و بلعید. در پارک ملی کیبال در اوگاندا، شامپانزه ای زندگی می کرد که خوی وحشی گری زیادی داشت. این حیوان به شدت انزوا طلب بود. در طول سالها شامپانزه در دزدی انسان ها مهارت زیادی به دست آورد و به قدری شجاع شد که می توانست یک فرزند را از پشت یک زن برباید.

ترس و وحشت ناشی از کارهای حیوان در سال ۱۹۹۸ میلادی به اوج رسید. در آن روزها شامپانزه به هفت فرزند حمله کرد و دو نفر از آن ها را به قتل رساند. بعد از کشتن یک نوزاد ۱۸ ماهه، شکارچیان ردپای جانور را دنبال کرده و شامپانزه را محاصره نمودند. آخر حیوان به وسیله تفنگ کشته شد.

تئوری های مختلفی جهت علل زیاد کردن خشونت شامپانزه ها نسبت به انسان ها در سالهای اخیر وجود دارد. از بین رفتن محل سکونت می تواند یکی از مهم ترین دلایل باشد. همچنین حمله به کارخانه های غیر قانونی مشروبات الکلی و مصرف الکل به وسیله شامپانزه های اوگاندایی از دیگر علل این مسئله به شمار می رود.

۱- سقوط گاوها

در سال ۲۰۱۳ میلادی یک مرد برزیلی به نام ژائو ماریا دِسوزا در شهر کاراتینگا در کنار همسرش خوابیده بود که ناگهان یک گاو از سقف به پایین سقوط می کند. ظاهرا این مخلوق ۱۲۰۰ کیلویی روی تپه کنار منزل این فرد در حال آیا بوده که روی سقف پا می گذارد. حیوان از ارتفاع ۲٫۴ متری سقوط می کند و دقیقا روی آقای دسوزا می افتد.

در لحظات نخست به نظر می رسید که مشکلی جهت وی به وجود نیامده هست. او با پای شکسته راهی بیمارستان شد ولی می توانست بدون مسئله حرف بزند و هوشیاری اش نیز در سطح خوبی قرار داشت. ولی هنگامی که پزشکان قصد داشتند روی او آزمایش انجام دهند، وی بر اثر خونریزی داخلی جانش را از دست داد. خانواده وی اعتقاد داشتند که تلف شدن وقت به وسیله بیمارستان عامل فوت بوده هست. همسر آقای دسوزا در این اتفاق هیچ آسیبی ندید.

نکته عجیب آنکه چنین اتفاق ای جهت سومین بار در سه سال اخیر رخ می داد. منطقه یاد شده است به خاطر صنعت گاوداری شهرت زیادی داشت. در اتفاق اول یک راس گاو در منزل ای خالی سقوط کرد و در ماجرای دوم یک نوزاد بر اثر برخورد با گاو تا آستانه فوت پیش رفت.

واژه های کلیدی: حیوان | میلادی | حیوانات | شامپانزه | اتفاق عجیب | اخبار گوناگون

۱۰ شیوه باور نکردنی که انسان ها به وسیله حیوانات کشته شده است اند.

۱۰ شیوه باور نکردنی که انسان ها به وسیله حیوانات کشته شده است اند.

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs